Szlaki turystyczno-krajoznawcze 

Malownicze górskie wędrówki po ustrzyckich szczytach gwarantują zachwycające widoki i prawdziwy relaks na łonie natury. Zapewnią wspaniałą rozgrzewkę przed zdobywaniem wyższych partii Bieszczad.

 

Korona Gór Ustrzyckich

Dla kolekcjonerów odznak górskich mamy wyzwanie w postaci Korony Ustrzyckich Gór!

Prowadzi ona z siedziby BCTiP w Ustrzykach Dolnych na Kamienną Lawortę, stamtąd na Małego Króla, następnie na Holicę, Gromadzyń i Orlik. Trasa szlaku pokrywa się z trasami szlaków spacerowych wokół Ustrzyk Dolnych. Szacowany czas przejścia – kilkanaście godzin.  Każdy ze szczytów można zdobywać też innymi trasami z różnych podejść oraz każdy z osobna.

 

Zespół Basenów Delfin

Chwili relaksu można zażyć w nowoczesnym kompleksie basenowo-rekreacyjnym. Wspaniałą zabawę zarówno zimą, jak i latem gwarantują liczne atrakcje. W ofercie zjeżdżalnie wodne, sauny, boiska sportowe, kort tenisowy i wiele, wiele innych.

 

Szlak Naftowy

Szlak Naftowy – Jak to z ropą drzewiej bywało zabiera zwiedzających w świat bogatej historii kopalnictwa ropy naftowej, a na jego trasie możemy spotkać nadal pracujące kiwony i nie tylko.

 

Szlak Umocnień Obronnych i Pomników Przeszłości

Ustrzyckie góry i okoliczne wsie to nie tylko piękne krajobrazy, to także miejsca, które były niegdyś świadkiem burzliwych wydarzeń historycznych. Dobry obserwator, wędrując okolicznymi szlakami, z pewnością wypatrzy ślady dawnych bitew i umocnień wojskowych. Pomogą w tym tablice informacyjne i kierunkowskazy.

 

Muzeum Rozmaitości Bieszczadzkich

Wciągające bieszczadzkie opowieści leśnego bajarza oraz ponad tysiąc rozmaitych eksponatów, to właśnie to czego możemy się spodziewać odwiedzając dawną leśniczówkę Łodyna w Brzegach Dolnych.

 

Muzeum Młynarstwa i Wsi

Funkcjonuje w miejscu dawniej działającego tu młyna z 1925 roku. Budynek szczęśliwie przetrwał II wojnę światową jednak bez wyposażenia. W 1953 roku wznowiono pracę młyna i działał on jeszcze do 2007 roku.

Obecnie na czterech kondygnacjach mogą Państwo zobaczyć kompletną linię służących do czyszczenia i mielenia zboża w młynach z nowoczesnym napędem. Dodatkowo w ramach stałej ekspozycji znajdują się tu maszyny pochodzące z XIX w.

Muzeum oferuje wspaniałe zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży – pieczenie chleba, bułeczek i pierożków.

 

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego

W samym centrum Ustrzyk zwiedzić można Muzeum Przyrodnicze BPN. Znajdą tu Państwo wystawy fotograficzne, ekspozycję szczątków zwierząt kopalnych, ekspozycje dotyczące położenia i budowy Karpat, oraz wszelkiego rodzaju faunę i florę występującą w naszych Bieszczadach.

 

Zalew i Zapora w Solinie

Solina to miejsce wypoczynku dla każdego. Oddalony zaledwie o 11 km zalew dostarczy niezapomnianych wrażeń dla każdej grupy wycieczkowej, rodziny czy też turysty. Znajdziecie tu szereg atrakcji jak: kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu pływackiego, rejsy statkami, wesołe miasteczka, parki wodne, kramy i wiele innych…

Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzania elektrowni wodnej znajdującej się w Zaporze Solińskiej.

 

Drezyny rowerowe

Wspaniałą przygodę, łączącą turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej, przeżyjecie Państwo podczas wycieczek Bieszczadzką Drezyną Rowerową. Przepiękne trasy kolejowe dostosowane są do wieku uczestników wycieczki. Siedziba wypożyczalni znajduje się w Uhercach Mineralnych, a w okresie letnim, także w Ustrzykach Dolnych.

 

Cerkiew pw. Zaśnięcia Matki Bożej

Murowana cerkiew z pierwszej połowy XIX wieku położona w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Po dziś dzień służy jako świątynia greckokatolicka.

Stacja Narciarska Laworta

Posiada największy i jedyny w Bieszczadach wyciąg krzesełkowy. Głowna trasa o długości 1250 m, może poszczycić się homologacją FIS na slalom oraz slalom gigant. Stoki oświetlone, naśnieżane i ratrakowane.  

 

Stacja Narciarska Gromadzyń

Niecały kilometr od naszego ośrodka znajduje się Stacja Narciarska Gromadzyn wyposażona w dwa wyciągi orczykowe (dwuosobowe) o długości 700 m, a także wyciąg talerzykowy o długości 300 m. Narciarze mają do wyboru zjazd trzema trasami o następujących długościach 900, 800, 750 metrów. Ta ostatnia posiada homologację FIS na slalom. Stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżane i ratrakowany.

Dodatkowo stacja  posiada wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarską X-Scream.

 

Stacja Narciarska „Mały Król”

Idealny dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Położony niedaleko centrum miasta, dysponuje jednym wyciągiem orczykowym.

 

Bezpłatny Skibus

W okresie zimowym kursuje z miasta do stacji narciarskich i z powrotem.

 

Lodowisko Miejskie

Lodowisko Miejskie znajduje się na ul. Kolejowej w Ustrzykach Dolnych przy Stadionie Miejskim. (Ok 600 m od naszego ośrodka). Jest sztucznie chłodzone, dzięki czemu bez względu na pogodę można aktywnie spędzić tutaj czas. Bezpośrednio przy obiekcie funkcjonuje również wypożyczalnia łyżew.

 

Trasy do narciarstwa biegowego

Trasy przygotowane zarówno do stylu klasycznego, jak i do łyżwy, ratrakowane, liczą długość 5 km.

 

Powyższe informacje pochodzą ze strony Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji https://www.visitustrzyki.pl/
Znajdą tam Państwo również wiele innych ciekawych informacji o naszym regionie oraz numery kontaktowe do poszczególnych miejsc.

Serdecznie Zapraszamy!

Informacje

Adres

ul. Korczaka 11

Ustrzyki Dolne, 38-700

e-mail.: stanislaw.garbacki@zhp.net.pl

tel: +48 513 662 709

Godziny otwarcia biura

Prosimy o kontakt telefoniczny.

Facebook